Mayalanan Yoğurt Cıvık Olursa Ne Yapılır

cıvık sulu mayalanan yoğurdun katılaşması için yapılması gereken
Yoğurt Mayalama Püf Nokta
Mayalanan Yoğurt Tutmazsa Katılaşması İçin Ne Yapılır

Hazır yoğurtlardan uzak durup artık evde sağlıklı bir şekilde mayalanmış yoğurt tüketimi artmakta. Evde yapılan yoğurdun daha sağlıklı olduğu bilinmektedir üstelik hem daha taze hem daha hesaplı hemde daha sağlıklı olduğunu bütün diyetisyenler ve uzman doktorlar görüş birliğindedir.
Buna göre özelliklede evlerine yeni katılan minik bir aile üyesi varsa yani bebek varsa daha bir titiz davranılıyor. Ama genel olarakta sağlıklı beslenmek isteyen kişilerde uzmanların önerilerini haklı olarak fazlaca dikkate alıyor. Helede günümüzde gıda maddelerine katkı maddelerinin karıştırıldığı şu günlerde...
Gelelim asıl konumuza..
Evde yoğurt mayalamak isteyen hanımların sayısı her geçen gün artmakta olup ve yoğurt mayaladıklarında yoğurdun çok cıvık olduğu katılaşmadığı yoğurdun tutmadığı sorunlarıda olmaktadır. Bu konuda yani katılaşmamış mayalanmış yoğurdun katılaşması için önereceğimiz püf nokta elbetteki var.
Yoğurt mayalamışsanız ve yoğurdunuz katılaşmadıysa cıvıksa yapmanız gereken şey kaynamış bir tencere suyun içine, mayaladığınız yoğurdu kabıyla beraber bu sıcak suyun içine oturtun. Çok kısa sürede yoğurdunuz taş gibi olacaktır.
Mayalanan Yoğurt Cıvık Olursa Ne Yapılır Mayalanan Yoğurt Cıvık Olursa Ne Yapılır Reviewed by bizim zaman on 8/06/2016 12:30:00 ÖÖ Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.