Oruç Kefareti Kuranda Nasıl Geçer? Kuranı Kerimde Orucun Kefareti Nasıl Geçiyor?

Kuranda oruç kefareti
Orucun Kefareti Kuranı Kerimde Hangi Surede Hangi Ayette Nasıl Geçiyor?

BAKARA SURESİ- (184) AYET:
Sayılı günler olarak (oruç size farz kılındı)! Fakat içinizden kim hasta olur veya yolculukta bulunursa, artık (tutamadığı günler) sayısınca başka günler(de oruç tutsun)! Ona gücü yetmeyenlerin üzerine ise, (tutamadıkları her gün için) bir fakirin (bir günlük) yiyeceği kadar fidye (verme borcu) vardır. Buna rağmen kim gönlünden koparak bir hayır işlerse (daha fazla verirse), o takdirde bu, onun için daha hayırlıdır. Bununla berâber bilirseniz (güçlüğüne rağmen) oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır.

BAKARA SURESİ- (185) AYET:
(O sayılı günler) Ramazan ayıdır ki, insanlara doğru yolu göstermek ve hidâyet ile furkandan (hak ile bâtılı ayıran hükümlerden) apaçık deliller olmak üzere, Kur'an onda indirilmiştir.
Öyle ise içinizden kim o aya erişirse, artık onda oruç tutsun! Kim de hasta olur veya yolculukta bulunursa, artık ( onun üzerine, tutamadığı günler) sayısınca başka günler(de oruç tutma borcu) vardır. Allah size kolaylık ister ve size zorluk istemez. İşte (bütün bunlar) sayıyı tamamlamanız ve sizi hidâyete erdirmesine mukâbil (tekbir getirerek) Allah'ı büyük tanımanız içindir; hem tâ ki şükredesiniz.
kaynağımız Kur'an'ı Kerim'dir.
Oruç Kefareti Kuranda Nasıl Geçer? Kuranı Kerimde Orucun Kefareti Nasıl Geçiyor? Oruç Kefareti Kuranda Nasıl Geçer? Kuranı Kerimde Orucun Kefareti Nasıl Geçiyor? Reviewed by bizim zaman on 3/15/2014 02:45:00 ÖÖ Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.