8/23/2013

Arılar Nasıl Kovalanır Arı Kovalama Yöntemi

  1 yorum
arılara çözüm
Sofraya Gelen Arılar Nasıl Kovalanır Püf Noktası

Bir çok insandan bazısı gerek işi gereği, bazısı eve gidecek kadar vakti olmadığından, bazısıda değişiklik olsun diye dışarıda yemeğe gider.
Özellikle yaz aylarında yemeği restoranın yada lokantanın açık hava ortamı bulunan kısımları yemek tercihinde bulunurlar. Yada evinin balkonunda yemek yemeği isteyen ailelerde bulunur. Ancak ne varki balkona gelen arılar bir türlü rahat bırakmaz. Öyle olurki sanılırki arı istilası var denecek kadar çok arı yemek masasına gelir. Aynı durum pikniğe gidildiğindede arılardan rahatça yemek yenmez. Peki piknikte olsun, evin balkonunda olsun yada restoranın açık havada oturduğumuz masada olsun bu arıları yemek masasından yada arıları insanlardan nasıl uzaklaştıracağız. Bunun çok kolay bir yolu var. Hatta arıları yemek masasından, arıları insanlardan uzak tutmak kovalamak için yapılan iş tam anlamıyla bir püf noktasıda sayılabilir.
Arıları istemediğimiz ortamdan kovmak için bir metal çay tabağının içine 1 yemek kaşığı Türk kahvesi koyup içine kozalakların 1-2 tane kuru kısımlarından yakıp bu kahvenin içine koyacağız. Kahvenin tütsüsne arıların gelmediğini görürsünüz. Biz denedik. Bu püf noktayı denediğimizde gerçekten arıların gelmediğini ve var olan arıların masadan uzaklaştığını gördük. Arıları başka bir şekildede kovmak mümkün yine Türk kahvasinini şeker ile karıştırarak yakın bunun dumanıda arıları kovuyor ancak biz ilk şıkkı denedik gerçekten çözüm oldu. o yüzdende biz ilk şıkkı öneririz.


1 yorum :

  1. Evde camın önünde arı var nasıl kovabilirim sokar diye de tırsıyorum:)

    YanıtlaSil