8/01/2017

Surelerin 141. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku

  Hiç yorum yok
Surelerin 141. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku
Bakara Suresi 141. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Onlar bir ümmetti gelip geçtiler. Onlara kendi kazandıkları, size de kendi kazandığınız ve siz onların yaptıklarından sorumlu değilsiniz.

Âl-i İmrân Suresi 141. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Bir de Allah, inananları seçip kafirleri mahvedeceği için.

Nisâ Suresi 141. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Onlar ki, sizi gözetleyip duruyorlar; Eğer Allah tarafından size bir zafer ulaşırsa: "Beraber değil miydik?" diyecekler; Eğer kafirlere zaferden bir pay düşerse: "Biz sizden üstün gelmedik mi? Sizi müminlerden kurtarmadık mı?" diyecekler. Allah kıyamet günü aranızda hükmünü verecektir. Ve hiçbir zaman kafirler için müminler aleyhine bir yol ve imkan verecek değildir.

En’âm Suresi 141. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
O çardaklı ve çardaksız cennet misali bağları, tatları ve yemişleri birbirinden farklı ekinleri, hurmaları, zeytinleri, narları, birbirine hem benzer hem benzemez bir şekilde yaratan hep O'dur. Her biri ürün verdiğinde meyvelerinden yiyin. Hasat ve toplama zamanında hakkını da verin, israf etmeyin; çünkü O, israf edenleri sevmez.A’râf Suresi 141. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Hem düşünseniz ya, sizi Firavun'un adamlarından kurtardığımız zaman, size işkencenin kötüsünü peyliyorlardı, oğullarınızı boyuna öldürüyor, kadınlarınızı diri tutuyorlardı. Bunda sizin için Rabbiniz tarafından büyük bir imtihan vardı.

Şu’arâ Suresi 141. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Semüd (kavmi) de gönderilen peygamberleri yalanladı.

Sâffât Suresi 141. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
kur'a çekişmişti de (gemiden) kaydırılanlardan olmuştu.
Kaynağımız: kuranmeali adresidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder