8/01/2017

Surelerin 140. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku

  Hiç yorum yok
Surelerin 140. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku
Bakara Suresi 140. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Yoksa siz: "İbrahim de İsmail de İshak da Yakup da torunları da hep yahudi veya hıristiyan idiler." mi diyorsunuz? De ki: "sizler mi daha iyi bileceksiniz, yoksa Allah mı? Allah'ın şahitlik ettiği bir gerçeği bilerek gizleyenlerden daha zalim kim olabilir? Allah yaptıklarınızdan gafil değildir.

Âl-i İmrân Suresi 140. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Eğer size bir yara dokunduysa o heriflere de öyle bir yara dokundu. Biz o günleri insanlar arasında evirip çeviririz. Allah'ın sizden iman edenleri bilmesi ve sizden şehitler alması, şahitler tutması için böyle yaparız. Allah, zulmedenleri sevmez.

Nisâ Suresi 140. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
O, size kitab'ında şunu da indirmiştir: "Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini ve onlarla eğlenildiğini işittiğiniz zaman başka bir konuşmaya dalmalarına kadar o heriflerin yanlarında oturmayın, yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Şüphesiz ki Allah, münafıklarla kafirleri, topunu birlikte cehennemde bir arada toplayacaktır.En’âm Suresi 140. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Bilgisizlik ve düşüncesizlikle çocuklarını öldürenler ve Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği nimetleri, Allah'a iftira ederek yasaklayanlar, kesinlikle zarar ettiler. Şüphesiz onlar, yanlış gittiler ve hiçbir zaman muvaffak olamadılar.

A’râf Suresi 140. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
"Ben size Allah'tan başka bir ilah mı isterim? O, sizi bütün alemlerin üstüne geçirdi!" dedi.

Şu’arâ Suresi 140. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Ve şüphesiz ki Rabbin, gerçekten O, çok güçlü ve çok merhametlidir.

Sâffât Suresi 140. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Hani bir vakit dolu gemiye kaç(ıp sığın)mıştı,
Kaynağımız: kuranmeali adresidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder