12/29/2016

Dudak Nemlendiricisi Ne İşe Yarar Dudak Nemlendiricileri Dudaklar Dışında Nerelerde Kullanılır

  Hiç yorum yok
Dudak Nemlendiricisi Ne İşe Yarar Dudak Nemlendiricileri Dudaklar Dışında Nerelerde Kullanılır
Dudak nemlendiricisindeki mucizeler saymakla bitmiyor...
Kış aylarında bay, bayan ve hatta çocuklarda bile çatlamasını önlemek için dudaklara sürülen nemlendirici yani diğer adıyla Stick.

Ama dudak nemlendiricilerin sadece dudaklardaki kullanımı dışında çok önemli kullanmım alanlarınında olduğunu biliyormuydunuz?

Dudak Nemlenridiriclerinin dudak dışında nerelerde kullanıldığını neye iyi geldiğini sıralayalım.
1- yeni bir ayakkabı aldınız ve ayakkabı ayağınıza vuruyor. Ayakkabının vurduğu noktada su toplaması veya derinin soyulduğunda çekilen ızdırabı tahmin edersiniz. Ayakkabınızın ayağınıza vurdğu noktaya hemen dudak nemlendiricisi sürün. Ayakkabının vurmasıyla verdiği acıyı hemen alacak ayaklarınız rahatlayacaktır.

2- Parmaklar zaman zaman şişer veya kilo aldığınızdada parmak kalınlaşır. Ve yüzüğünüz parmağınızda sıkışıp kalmışsa doğal olarak parmakların şişmesinden dolayı çıkaramayacaksınız. Parmaklarınız şiştiğinde yüzüğünüzü çıkarmak için kullanacağınız dudak nemlendiricisi ile yüzüğünüz kolayca çıkar.

3- Çatlayan çizilen ayakkabılarınza dudak nemlendiricisi sürüp bir bezle parlatın. Çizikten çatlaktan eser kalmaz.

4- Çizilen ve Matlaşan Deri montları parlatmanın yolu; yine dudak nemlendiricisi ile mümkün oluyor. Deri montunuzun matlaşan bölümlerine dudak nemlendiricisi sürüp biraz bekledikten sonra bir bezle parlatın.

5- Girp enfeksiyonu sırasında burunu silmekten, burun etrafında yaralar oluşmaması için yine dudak nemlendiricisi işe yarıyor. Grip olduğunuz zaman burun etrafına dudak nemlendiricisi sürün. Süreceğiniz dudak nemlendiricisi burnuzun kızarmasını, yanmasını, yara olmasını önler.

6- Kullandığınız parfümün kokusunsun hemen uçuğ gitmesini önlemek için dudak nemlendiricisinden faydalabilirsiniz.  Parfümünüzü sıkacağınız bölgeye dudak nemlendiricisi sürerseniz parfüm kokusunun kalıcılığını arttırırsınız.

7- Küçük böcek veya sinek ısırıklarında bir parça dudak nemlendiricisi sürdüğünüzde büyük faydasını görürsünüz. Çünkü kaşınmayı azaltır, iyileşme sürecini hızlandırır.

8- Deride oluşan küçük kesiklerde kızarıklığın geçmesi acısının dinmesi için dudak nemlendiricisi sürün. Deri nemleneceğinden dolayı acı dinecek, küçük kesikler çabuk iyileşme gösterecektir.9- Giydiğiniz veya kullandığınız bir şeyin fermuarı açılıp kapanmıyor veya açıp kapatmakta zorlanıyorsanız, dudak nemlendiricisinden fermuarınıza sürün, fermuar artık çok kolay zorlanmadan açılıp kapanacaktır.

10- Kaşlarınızın şeklini korumasını isteyen, kaşlarına dudak nemlendiricisinden sürsün.

11- Saçların düz şeklini korumak isteyenler, bir saç fırçasına dudak nemlendiricisini sürüp bu fırça ile köklere yaklaşmadan saçlarında kullanırlarsa, düzleştirdikleri saç şeklinin düz halini daha uzun süre muhafaza eder.

12- Saçları elektiriklenip dik dik havada uçuşan saçlardan şikayetçi olanlar, dudak nemlendiricisi sürdüğünüz ellerinizi saçlarınıza sürerseniz, saçlarınızdaki elektiriği alır saçları yatıştırır.

13- Aniden kesilen elektrikte acil mum görevi yapar. Elektirikler kesindiğinde dudak nemlendiricilerinin içine bir kibrit çöpü, küçük tahta veya kürdanda olabilir sıkıştırıp yaktığınızda acil durumlarda aydınlatma aracı olarak mum işlevini görür.

14- Bir pikniğe gittiğinizde mangal yapacağınız zaman veya kısaca ateş yakmanız gereken durumda çabuk alev alması için pamuğa süreceğiniz dudak nemlendiricisi ateşi çabuk yakmanıza büyük yardımcı olur.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder