Çamaşırların Beyazlaması İçin Arap Sabunu Uygulaması

çamaşır beyazlatma
Çamaşır Beyazlatma Tekniği
Arap Sabunuyla Çamaşırları Beyazlatma Yöntemi

Hemen hemen bütün evde mutlaka kullanılmakta olan beyaz çamaşırlar bulunmaktadır. Hiç kullanılmıyor olsa dahi ya bir iç çamaşırı yada tül perdeler olabilir. Ama tişörtler elbiseler bluzlar bunların rengide beyaz olabilir. Aslında en çok beyaz renk giyinmeyi seven, daha doğrusu beyazı sevenler giyimlerindede beyazı tercih ederler. Fakat zamanla severek giydikleri beyazların rengi suyunda etkisiyle grileşiyor. Bu grileşen kıyafetimizi ya çöpe atmak zorunda kalıyoruz yada onun toz bezi olma vaktinin geldiğini düşünüp toz bezi yapıyoruz. Şimdi yeni öğrendiğim bir metodu sizlerle paylaşacağım böylecede grileşmiş beyaz giysilerinizi eski beyazlığına kolaylıkla kavuşturabilirsiniz.
Grileşmiş beyaz tişört, grileşmiş beyaz bluz, grileşmiş beyaz elbise, grileşmiş beyaz pantolon, grileşmiş beyaz etek, grileşmiş beyaz  gömlek, grileşmiş beyaz atlet, grileşmiş beyaz yelek kısacası grileşmiş beyaz çamaşırlarını eski beyazlığını elde etmek için bir miktar suyun içine köpürecek kadar arap sabunu koyup çamaşırı içine koyuyoruz ve köpürtmeye başlıyoruz. Köpüren çamaşırı bir torbaya koyup 1 gece gibi uzun süre bekletiyoruz ve yıkıyoruz. Grileşen beyazdan eser kalmıyor.
Çamaşırların Beyazlaması İçin Arap Sabunu Uygulaması Çamaşırların Beyazlaması İçin Arap Sabunu Uygulaması Reviewed by bizim zaman on 2/23/2016 12:24:00 ÖS Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.