Bakırları En Zahmetsiz En Kolay Parlatma Neyle Yapılır Nasıl Yapılır?

bakır eşyalar
Bakır Eşyanın Temizliği
Bakır Eşyalar En Güzel Nasıl Temizlenir Neyle Temizlenir Parlatılır?

Altın gibi değerli eşyalardan olan bakırı hemen hemen sevmeyen pek yoktur. Ancak bakır güzel olduğu kadar karardığı zaman parlatılması ve temizliği bir çok hanım tarafından yakınmalara sebep olmuştur.
Bu yaz yani 2015 yazında bir tesadüf eseri bakırın çok kolay temizlendiğini ve kolay parlatma yolunu buldum. Acaba gerçektende kararan bakır cezveler tavalar çaydanlıklar böyle kolay temizlenirmi parlarmı diye deneme yaptım sonuç çok olumlu oldu.
Eğer evinizde bakır süs eşyası, bakır tencere, bakır tava, bakır cezve, bakır tepsi gibi eşyalarınız varsa ve kararmışsa bir kaç tane domatesi rendeleyin ve kaynatın sonrada kaynatılmış domateslerin için bakır eşyalarınızı koyun ve biraz bekletin sonuca inanamayacaksınız.
Hani teadüf eseri yaz ayında bakır temizlemeyi parlatmayı buldum demiştim ya.  işte  bu yaz kışa domateslerden melemenlik hazırlıyordum kaynayan domateslerin içine daldırdığım bakır cezvem pırıl pırıl oldu çok şaşırdım.

Bakırları En Zahmetsiz En Kolay Parlatma Neyle Yapılır Nasıl Yapılır? Bakırları En Zahmetsiz En Kolay Parlatma Neyle Yapılır Nasıl Yapılır? Reviewed by bizim zaman on 3/02/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorumlarınızla Bize Destek Olabilirsiniz

Blogger tarafından desteklenmektedir.