Yumurta Haşlarken Patlamaması İçin Ne Yapılır Kesin Çözüm

patlamdan haşlama tekniği
Yumurta Haşlaması
Patlatmadan Çatlatmadan Yumurta Haşlama Tekniği

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan yumurta, bazı hanımları zor duruma düşürebilmekte. Çünkü eğer haşlanmış yumurta seviliyorsa ve yumurtayı haşlayacaklarsa ocağa koyar koymaz 1-2 dakika kadar sonra yumurtalar patlıyor ve yumurta patlayan yerden suya akıyor yada yumurtanın patlayan yerinden içine su doluyor. Böyle durumda o yumurta ya çöpe atılıyor israf oluyor, yada israf olmasın diye tiksinerek yeniyor. Oysaki yumurtayı kesinlikle patlatmadan haşlamak mümkün.
En acil durumda bile yumurtalarınızı haşlarken asla patlamıyor hatta buzdolabından çıkarıp ocağa koysanız bile patlamıyor.
Kahvaltı için yada canınız yumurta haşlaması çektiği zaman, yumurtaları suya koymadan önce bir iğne ile yumurtanızı delin, daha sonra suya koyup haşlayın. Bu şekilde yaptığınız taktirde yumurtaların çatlayıp patlamadığını göreceksiniz. Deneyin ve sonucu yorumlarınızda bekliyorum... Ama biliyorumki yumurtalarınız patlamayacak.:))))
Yumurta Haşlarken Patlamaması İçin Ne Yapılır Kesin Çözüm Yumurta Haşlarken Patlamaması İçin Ne Yapılır Kesin Çözüm Reviewed by bizim zaman on 1/31/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorumlarınızla Bize Destek Olabilirsiniz

Blogger tarafından desteklenmektedir.