Köpekler Niye Ulur Köpeklerin Ulumasındaki Sebep Nedir?

köpek uluması gece köpek uluması gündüz köpek uluması ezanda köpek uluması evde köpek uluması sokakta köpek uluması köpeklerin ulumaları uluma sebepleri niye ulur neden ulur neden köpekler ulur
Köpek Uluması Köpekler Niye Neden Ulurlar? Köpeklerin Ulumasının Bilimsel Açıklaması Nedir?

Bir çoğumuz vakitli vakitsiz uluyan köpek görmüşüz ve köpek uluması seslerini duymuşuzdur. Köpeklerin ulumaları hakkında henüz bilimsel bir açıklama yok. Köpeklerin ulumasındaki sebepler birçok kişiye göre farklılık göstermektedir.
Bazıları gece vakti bir köpek uluyorsa o evden cenaze çıkar demekte, kimisi köpek ulursa deprem olur demekte, kimisi diğer köpekleri çağırır toplar demekte, kimiside ezan okunurken köpekler şeytan ve cinlerin kaçıştığını gördüğü için ulur demektedir.
Ben kendi adıma şahit olduğum bazı vakaları yazayım. Gece veya gündüz hiçbir sebep yokken köpek uluduğunda o evde cenaze oldu. Sadece gece köpek uluduğunda çevredeki diğer köpeklerin toplandığını gördüm. Ezan okunurken özellikle sabah ezanı okunurken bütün köpeklerin uluduğunu gördüm.
Niye ezan okunurken özelliklede sabahları ezan okunurken bu köpekler bu kadar uluyor diye aklımda soru vardı. Bir video izledim bu konuyla ilgili bir hocaya soru sordular. Hocada ezan okunurken şeytanların ve cinlerin kaçıştığı hadislerde sabittir dedi. Ve hadisten yola çıkarakta bir tahminde bulundu. Köpeklerin gözlerinde perde olmadığı için bu kaçışmaları görebilme ihtimali olabilir bu sebeple uluyor olabilirler dedi. Bu soru ve bu cevap bana mantıklı geldi. Sizcede mantıklımı?
Köpekler Niye Ulur Köpeklerin Ulumasındaki Sebep Nedir? Köpekler Niye Ulur Köpeklerin Ulumasındaki Sebep Nedir? Reviewed by bizim zaman on 9/22/2015 02:53:00 ÖÖ Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.