Arabaların Kilometreleriyle Oynayanlar Yandı Arabaların Kilometresini Sıfırlama

Arabanın Kilometresini Sıfırlayana Ceza

Az önce haberleri izlerken öyle bir haberle karşılaştımki bu habere göre arabaların kilometresini KM'sini sıfırlayan bir vatandaşın mahkemece aldığı ceza inanılmaz.
Arabasının Kilometresini 189 000 iken 89 bine düşürmüş ve arabasını satmış. Arabayı alan vatandaşta arabanın km'sinin düşürüldüğünü farkederek, arabayı satan kişiye dava  açmış. Açılan dava sonucunda km'si düşürülmüş arabayı alan vatandaş mağdur görülüp haklı bulunmuş. Buna karşılık arabayı satan kişiye ise 5 300 TL (kötü niyet tazminatı) para cezası verilip satış sözleşmesi iptal edilerek kilometresi düşürülen araban eski sahibine iade edilmiş. Ayrıca km'siyle oynanan bu araba ayıplı araç olarak kayıtlara geçmiş.
Kısacası böyle oyunlar oynamayın.
Km'si düşürülmüş arabanın satışı sonrası arabayı alan kişinin açtığı dava emsal teşkil edecektir.
Aldığınız 2. el bir arabanın kilometresinin düşürülmüş olduğunu farkeden bir vatanda, km'si düşürülmüş arabayı satan kişiyi mahkemeye verebilir.
Arabaların Kilometreleriyle Oynayanlar Yandı Arabaların Kilometresini Sıfırlama Arabaların Kilometreleriyle Oynayanlar Yandı Arabaların Kilometresini Sıfırlama Reviewed by bizim zaman on 1/05/2015 08:53:00 ÖÖ Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.