Mezarlıkta Yeri Belli Olmayan Bilinmeyen Mezarlar Nasıl Bulunur?


Mezarlıkta Ada ve Parseli Bilinmeyen Mezarı Nasıl Bulabiliriz?

Geçenlerde yaşadığımız bir olayla beraber edindiğimiz bir bilgiyide ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik. Konumuz mezarlıkta ada ve parseli yani nereye gömüldüğü bilinmeyen belli olmayan veya yeri kaybolan mezar nasıl bulunur?
Kayınvalidem annesinin öldüğü gün, annesini define, kayınvalidemi ise doğuma götürmüşler. Bu nedenle kayınvalidem annesinin nereye defnedildiğini bilmiyordu. Tabi çok eskiden ulaşım çok kötüymüş bir yerden bir yere gitmek neredeyse imkansız kadar kötü durumdaymış. Birde bunların üzerine yoklukta binince, kayınvalidem yıllarca annesinin mezarına gidememiş. Kardeşleride hiç ilgilenmemişler. "Hdi kardeşim seni annemin mezarına götürelim" dememişler. Bir yere nasıl gidilir hiç bilmeyen kayınvalidemde annesinin mezarına yıllarca hiç gidememiş. Mezarlık yakın bir yerde olsaydı kimseye ihtiyaç duymadan zaten annesini hem normal günlerde hemde bayramlarda ölen annesinin mezarını ziyaret ederdi.
Bizde geçenlerde kayınvalideme "Hadi annenin mezarını bulalım ziyaret edelim" dedik ve mezarlığa gittik.
Annesinin ölüm tarihini bilmesi mezarı bulmamıza yardımcı oldu.

Şimdi gelelim konunun özüne. Mearlıkta nereye defnedildiği ve yıllarca hiç gidilmeyen yerinin nerde olduğu bilinmeyen veya unutulan mezar, ölenin adı, soyadı ve ölüm tarihini, mezarlıkta bulunan bilgi işlem merkezine girip söylediğinizde, ölen kişinin mezarının ada ve parsel numarası veriliyor. Bu şekilde herkes yakınını ziyaret edebiliyor.Google+ Sayfamız

Yorum Yazın..!

Disqus Yorumları