Uyumak İçin Ne Yapmalı? Uyumak İçin Ne Yapılır? Uyuyabilmek İçin Yapılacak Şey Nedir


Uyku İçin Ne Yapılır? Uyku Kaçınca Nasıl Uyunur?

Günümüzde o kadar çok kişi gece uyuyamamktan şikayetçiki, gece nasıl uyuyabilirim? Uykum gelmesi için ne yapabilirim? Gece uyuyamıyorum nasıl uyurum? ve benzeri gibi çok soru sorular geliyor.
Aslında bu konunun uzmanı değilim fakat yıllarında verdiği bir tecrübe var. Ve bende bu tecrübemle geceleri rahat uyuyabilmek için önerilerimi paylaşacağım.
Öncelikle akşamları bütün uyku kaçıran yiyecek ve içecek türleri kesinlikle kullanılmayacak. Bunun yerine 1 tabak yoğurt yenecek. 1-2 saat içinde kesin uyursunuz. Ha bu yaptıklarınıza rağmen uyuyamadınız mı? o halde 1 kitap alıp akşamları yazıları görebileceğiniz kadar bir aydınlıkta kitap okumalısınız. 1 saat içinde göz hareketlerinden dolayı gözkapaklarınız çok ağırlaşacak uykunuz çok gelecek. Böyle durum olduğu an hemen ışığı söndürüp yatın ve birşey düşünmemeye çalışın, çünkü birşey düşünürseniz tekrar uykunuz kaçar. Günümüz şartlarındada birşeyleri düşünmemek pekte mümkün değil ama en azından düşünmemek için çaba harcamalıyız.Google+ Sayfamız

Yorum Yazın..!

Disqus Yorumları