Yeniler :
Ana Sayfa » , » Bitten Kurtulmak İçin Ne Yapılır? Bit Yok Etmek İçin Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Bitten Kurtulmak İçin Ne Yapılır? Bit Yok Etmek İçin Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Yayın Bilgileri : bizim zaman 24 Ağustos 2013 Cumartesi | 06:42

bit nasıl yok edilir
Bitleri Öldürmek İçin Ne Yapılır? Bit Yumurtası ve Sirkeler Nasıl Yok Edilir?

Bitler insan vücudunun çeşitli bölgelerine yerleşerek deri parçaları, vücuttaki sıvılar ve kan ile hayatta kalırlar. Bitlerin yumurta ve sirke dönemi ile birlikte yaklaşık toplam 30 gün süre yaşarlar. Fakat bitler çok çabuk ve hızlı bir şekilde üredikleri için bitin yok olması kendi kendine olmaz. Mutlak harici müdahele gerekir. Bitler hakkında her ne kadar "Pire itte, bit yiğitte olur" deyimi olsada bitler hastalık taşıyan bir haşeredir. Bit en fazla kişisel eşyaların ortak kullanımında kişiden kişiye geçer. Bitler en çok ilköğretim okullarının genellikle 1-2. sınıflarında bulaşarak yayılır ve bunada bit salgını diyoruz.
Bitlerin en çok yerleştikleri ve çoğaldıkları yerler KAFA BİTLERİ (SAÇ BİTİ) en çok saçlarda, ÇAMAŞIR BİTLERİ en çok atlet ve fanila gibi giysilerin yakalarındaki dikişlerin aralarında, KASIK BİTLERİ en çok insanların kasıklarında yerleşip ürerler.
Doğal yolla bitlerden kurtulabilinirmi diye soran okurlarımız var. Büyüklerimiz çok eskiden gazyağı kullanmışlar ama şimdi artık buna gerek yok. Bitlerden ilaç kullanmadan doğal yolla kurtulmanın bir kaç çözümünü aşağıda sıralayacağız. Siz kendinize uygun olan seçenği deneyebilirsiniz.

1-Bitten kurtulmak için hint yağı çözümü:
Saça hint yağı sürülerek kompres uygulayın ve saçınızı streç yada naylon benzeri ile sarın bir müddet bekledikten sonra naturel bir sabunla yıkayın. Saçınız köpüklü iken ince ve sık dişli bir tarakla tarayın.

2-Bitten kurtulmak için zeytinyağı çözümü:
Akşamdan hakiki zeytin yağını saçınıza uygulayın. Saçınızı streç veya naylon benzeri ile iyice sarın ve sabaha kadar bu şekilde bekletin. Sabah saçlarınızı beyaz sirke ile durulayın ve şampuan ile yıkayın. Saçınız köpüklü iken ince ve sık dişli bir tarakla tarayın.

3-Bitten kurtulmak için bitkisel kür çözümü:
1/2 zeytinyağı, 20 damla çay ağacı yağı, 10 damla limon esansı, 10 damla biberiye özü, 10 damla lavanta yağı karıştırılarak mayi elde edilir. Bu karışımdan saça uygulanır ve saçlar streç filme yada naylon ile sarılarak 1 yada 2 saat bekledikten sonra bol su ile durulanıp şampuan ile yıkanır. Saçınız köpüklü iken ince ve sık dişli bir tarakla tarayın.

4-Bitlerden kurtulmak için tıraşköpüğü çöüzümü:
Erkeklerin kullandığı traş köpüğü saçlar tamamen örtecek biçimde sürülür. Yarım saat bekledikten sonra durulayıp yıkayın. Saçınız köpüklü iken ince ve sık dişli bir tarakla tarayın.

Bitten kurtulmak için hangi seçeneği uygularsanız uygulayın tek bir seferde faydası görülmeyebilir ama işlemi tekrarlarsanız kesin çözüme ulaşırsınız.
Kasık biti resimlerini görmek için tıklayınız..!
Saç bitleri resimlerini görmek için tıklayınız..!


Paylaş :

21 comments

Adsız
24 Şubat 2014 19:33

off kızım bitlendi saçlarıda upuzun kestirmek istemiyor çünkü çok zor uzuyor :( ne yapacağım bilemiyorum :(

Adsız
1 Mart 2014 12:41

saçımı kestirdim ve kestirdiktten sonrada yine ürediler inşallah traşköpüğü işe yarar

Adsız
11 Mart 2014 19:09

inşallah işe yarar,adın ney benimki rojbin

Adsız
21 Mart 2014 17:42

benim saımda bit yok ama benimbir yakınmda var inşanlah geçer

Adsız
22 Mart 2014 13:06

off saçımı kesmek istemiyorum tıraşköpünüdenjcem

Adsız
4 Mayıs 2014 23:49

bizde bit mağdurlarındanız...

Adsız
19 Mayıs 2014 13:09

Arkadslar ben 14 yasindayim ve yaklasik 1 ay once bitlendigimi fark ettim ve anneme soyledim paranit aldi ve onunla yaklasik 5 defa banyo yaptim sacimi sirkeyle falan yikadim suan bitlerden sirkelerden tamamen kurtuldum paranit gercekten cok etkili ve cok iyi ama sacimdaki yumurtalari bos zamanlarimda kendime basima temizledim ve suan kafam tertemiz paraniti oneririm

Adsız
19 Mayıs 2014 13:09

Arkadslar ben 14 yasindayim ve yaklasik 1 ay once bitlendigimi fark ettim ve anneme soyledim paranit aldi ve onunla yaklasik 5 defa banyo yaptim sacimi sirkeyle falan yikadim suan bitlerden sirkelerden tamamen kurtuldum paranit gercekten cok etkili ve cok iyi ama sacimdaki yumurtalari bos zamanlarimda kendime basima temizledim ve suan kafam tertemiz paraniti oneririm

Adsız
6 Haziran 2014 09:50

bitleri yok ediyorum ama sirkelerden kurtulamıyor kızım ne yapıcam :(

Adsız
14 Temmuz 2014 12:36

Ben paraniti kullandım 2 kere.saçımı taradığımda bit düşmüyor ama sirkeler çok fazla ve korkuyorum. lütfen yardım ediiin :((

17 Temmuz 2014 00:02

@AdsızSayın ziyaretçimiz taktir edersinizki ilaç ve ilaç türü maddelerin isimlerini veremiyoruz. Biz sadece bitkisel olarak bitten kurtulmanın yollarını yazabiliriz. Size tavsiyemiz saçlarınızı kestirin ve bit için kullandığınız ne ise yıkama esnasında sürdükten sonra saçlarınızı tarayın ve biraz bekletin sonrada iyice durulayın.

Adsız
24 Ağustos 2014 21:22

Ben traşköpüğünü denedim ve işe yaradı 2 ay önce sirke vardı sirkeleride temizliyor ama bi arkadaşımdan tekrar geldi şimdi yine traşköpüğü kullanacağım ama mentollü olanlarından taviye ederim ççok faydalı saça da hiçbir zararı yok korkmayon herkesin başına gelebilir temizleyince geçiyor zaten dediğim gibi MENTOLLÜ TRAŞ KÖPÜĞÜ kesin çözüm kullanın :))))

23 Eylül 2014 22:38

Arkadaslar bende bitlendim ama hala gitmiyor simdi tiras kopugunu deneyecegim isallah ise yarar sirke bit ilaci felan denedim ama gitmiyor eyer bi oneriniz varsa yazabilirsiniz lutfen

Adsız
3 Ekim 2014 18:28

Arkadaslar sacimfa sirke var bit falan degil paranit kullaniyorum ama bitmedi hala ne yapmaliyim saclarim cok uzun ve gur ������

Adsız
19 Ekim 2014 18:51

şu anda

Adsız
8 Aralık 2014 19:30

of bende bitlendim napıcaaam

Adsız
5 Şubat 2015 03:43

Arkadaslar 4-5 sene once bende bitlenmistim ilac kullandik eczaneden alip ince disli tarakla bol bol taradik en ince yerlere kadar daha sonra kasinti devam edince 4-5 kere fön cektordim ve sirkeler yanarak öldü, aklinizda bulunsun

Adsız
12 Şubat 2015 20:34

Düzleştirici veya yoksa ütüyle de saçları düzleştirirseniz eğer bitler yanıyo bunu 12 yaşındayken bende denemiştim işe yarıyo ben üç kere falan düzleştirdim kabuk gibi yanıp dökülüyo bitler.....;-))))))))))

Adsız
18 Şubat 2015 14:06

Kocamanlar ve korkuyorum annem temizleyemiyor okulda arkadaslarimla hirka polar degistirirken gelmis bendende kucuk kardesime gecmis biraz rahatliyor kafam aonra sirke lerden tekrat oluuor kasiya kasiya kafam kanadi :(

Adsız
1 Nisan 2015 01:37

Teşekkür ederim.

Adsız
1 Nisan 2015 01:41

Teşekkür ederim.

Yorum Gönder

 
İletişim | Site map
Copyright © 2014. hayatın akışı