Çaydanlık Kireçleri Doğal Nasıl Temizlenir

çaydanlık kireçleri
Çaydanlıktaki Kireçler
Çaydanlıklarda Oluşan Kireçleri Doğal Yolla Bitkisel Temizlenmesi


Çelik çaydanlıkdaki kireçleri, bakır çaydanlıkdaki kireçleri, aliminyum çaydanlıkdaki kireçleri, cam çaydanlıkdaki kireçleri, porselen çaydanlıkdaki kireçleri doğal yollarla yani herkesin anlayacağı kelimeyle bitkisel olarak deterjansız veya kireç çözücü kullanmadan temizlemenin kolay, sağlıklı ve hijyenik yolu vardır.
Hiçbir temizlik ürünü kullanmaksızın çaydanlıklarınızın içi kireçsiz pırıl pırıl olacak. Çaydanlıklarınızda suyun kaynamasıyla oluşan kireçlerden kurtulmak çok basit bir işlemle gerçekleşmektedir.
Çaydanlığın kireçli olan kısmına su doldurun içinede 1 su bardağı kadar sirke koyun ve kaynatın. Çaydanlığınızdaki kireçten kurtulacaksınız. Eğer çaydanlığınız çok fazla kireçliyse bu işlemi her gün kireçler kaybolana kadar devam ettirin.
Sirkenin kokusu mutfakta yayılacaktır zaten tek rahatsız eden noktada budur. Ama aspiratörünüz varsa çalıştırın veya pencereyi açın mutfağı havalandırın. Yinede sirke kokusu deterjanın ciddi hastalıklara sebep olacak kokusundan çok daha iyidir.

Çaydanlık Kireçleri Doğal Nasıl Temizlenir Çaydanlık Kireçleri Doğal Nasıl Temizlenir Reviewed by bizim zaman on 3/12/2016 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorumlarınızla Bize Destek Olabilirsiniz

Blogger tarafından desteklenmektedir.