Deniz Kestanesi Batarsa İğnesi Neyle Çıkar? Deniz Kestanesi İğneleri En Kolay Nasıl Çıkarılır?


Deniz Kestanesi Batmasında İğneleri Çıkarmanın Kolay Yolu

Bazı bölgelerimizin denizlerinde  deniz kestaneleri olur. Bu kesimlerde en çok rastlanan olay ise denizde yüzerken veya ayağımızı bastığımız bir yerde deniz kestanesi ismindeki su canlısı varsa, onun iğnelerinin batmasıdır. Yandaki resimde görülen canlı Deniz Kestanesi'dir.
Deniz kestanesi iğnelerinin batması çok acı verir ve bu iğneleri çıkarmak için farklı farklı yöntemler uygulanır. Eğer birde müdaheleyi deniz kestanesi iğnesi batması olayını hiç yaşamamış, veya hiç karşılaşmamış biriyse, deniz kestanesi iğnesini çıkarmak için yanlış yöntemler uygulaması kaçınılmaz olur.
Bir doktor arkadaşımdan deniz kestanesi batmasında iğnesi nasıl çıkarılır öğrenmiştim. Bu bilgiyi sizlerle paylaşayım.
Eğer bir deniz kestanesi iğnesi batması olayıyla karşılaşırsanız veya bizzat kendiniz yaşarsanız ilk yapılacak işlem, deniz kestanesi iğnelerin battığı yerlere zeytinyağı sürmek ve deniz kestanesi iğnesi batan yeri güneşe tutmaktır. Eğer deniz kestanesi iğnelerinin battığı yere zeytinyağı sürerseniz, iğneler kendiliğinden dışarı çıkar ve geriye bu iğneleri temiz ve steril edilmiş cımbızla onları çekme işi kalır.Google+ Sayfamız

Yorum Yazın..!

Disqus Yorumları