2/21/2017

Profesör Doktor Meral Şaşoğlu Kimdir? Meral Şaşoğlu'nun En Önemli Çalışmaları Nelerdir?

  Hiç yorum yok
Profesör Doktor Meral Şaşoğlu Kimdir? Meral Şaşoğlu'nun En Önemli Çalışmaları Nelerdir?
Profesör Doktor Meral Şaşoğlu hemen hemen her davet edildiği televizyon programlarında kendisine yöneltilen; saç yıkarken dikkat edilecekler neler? saç dökülmesi hakkında bilgiler, saç dökülmesinin en önemli nedenleri sebepleri neler? saç dökülmesine karşı hangi ürünler kullanılabilir? saç dökülmesi nasıl tedavi edilir? erkek tipi saç dökülmesinin sebepleri nedir? erkek tipi saç dökülmesi kimlerde görülür? dökülen saçlar yeniden çıkarmı? dökülen saç yeniden çıkmazsa ne olur? mevsimsel saç dökülmesine karşı neler yapılabilir? saç nasıl dökülür? menopozda saç dökülmesinin nedenleri nedir? sürekli aynı şampuanı kullanmak doğrumu? doğum sonrası yaşanan saç dökülmesi için neler yapılabilir? çok köpüren şampuanlar dahamı faydalıdır? saçları yıkarken nelere dikkat etmeliyiz? saç yıkarken şampuanı nasıl kullanmalıyız? saç kremlerini nasıl kullanmalıyız? saçları durularken nelere dikkat edilmeli? şampuan içeriğinde saçlara zararlı olan maddeler neler? erkek tipi dökülme neye denir? erkek tipi saç dökülmesi kadınlarda görülürmü? gibi birçok bilgileri izleyenlere anlatıyor. Bu bilgileri kadın olsun erkek olsun herkesin yararına olacak biçimde bizlerle paylaşıyor. Türkiye'mizin değerlerinden olan ve önemli bilim insanı Prof. Dr. Meral Şaşoğlu kimdir? Türkiye ve yurtdışıdaki önemli çalışmaları neler? Prof. Dr. Meral Şaşoğlu'nun son çalışması nedir?
Prof. Dr. Meral Şaşoğlu hakkında genel bir bilgi vermeden önce son çalışması hakkında ufak bir bilgi verelim. Prof. Dr. Meral Şaşoğlu henüz araştırma ve çalışma aşamasında olan projesi beyazlaşan saçların eski rengine kavuşması olduğunu dün yayınlanan bir programda kendisi anlattı. Fakat çalışması henüz hala sonuca ulaşmamış ama sonuç aldığında yine program vesilesi ile, izleyenlere demiyorum insanlığa anlatacak bilgi verecek.

Aşağıdaki bilgileri uzmantv'den edindik.
Profesör Doktor Meral Şaşoğlu; Dermatolog; Profesör Doktor, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Kurucu Öğretim Üyesi.
Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı kurucu öğretim üyelerinden Şaşoğlu 1995 yılında profesör oldu.


1980 yılından bu yana sürdürdüğü doktorluk ve akademisyenlik yaşamında 70 binden fazla hasta tedavi etti, önemli klinik ve bilimsel çalışmalara imza attı.
Gazi Üniversitesi'ndeki görevine devam ederken Almanya Münih'de bulunan Ludwig Maximilian Üniversitesi Dermatoloji Bölümü'ne misafir öğretim üyesi olarak davet edildi. Ardından özel davetli olarak Amerika Birleşik Devletleri Boston Medical School Research Center'da bilimsel çalışmalar için çağrıldı. Türkiye'ye döndükten sonra Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden emekli oldu.
Şimdiye kadar dermatolojik sorunların tedavisi ve önlenmesi ile ilgili yedi adet uluslararası patent başvurusu sahibi olan Şaşoğlu, aynı zamanda uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış 80'den fazla orijinal bilimsel araştırma ve makalenin de sahibi.
Akademisyenlik yaşamındaki çalışmalarından ve araştırmalarından elde ettiği birikim ve ulaştığı bilimsel neticeler üzerine kendi eşsiz formülasyonlarını geliştirmek amacıyla yetkin bir ekip oluşturdu. Cilt ve saç sağlığı ile ilgili ürün geliştirme çalışmalarına başladı.
Saç, cilt ve genel sağlık problemlerinin önlenmesi ve tedavi edilmesine yönelik yaptığı klinik çalışmalarına ve bilimsel araştırmalarına İstanbul'da kurduğu klinikte ve Ar-Ge merkezinde ara vermeden devam ediyor.
Adres
Nispetiye Cad. Zeytinoğlu Sok. Arzu-1 Apt. No:25/25 Etiler/İstanbul

Telefon
0212 352 25 34

Web sitesi
http://www.drmeral.com

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder