Kıl Dönmesine Ne Yapılır? Kıl Dönmesi İçin Bitkisel Formül Kür Nedir?

kuyruk sokumundaki yüzdeki kollardaki sırttaki kıl dönmeleri için etkili bitki
Kıl Dönmesinin Çaresi
Nerelerde Kıl Dönmesi Meydana Gelir?
Genellikle kuyruk sokumu denilen bölgede kıl dönmesi görülsede, sırtta, yüzde veya vücudun bir başka bölgesindede kıl dönmesi problemi meydana gelebilir.

Kıl Dönmesi Neden Olur?
Kıl dönmesi genellikle sürtünmeden dolayı görülsede, erkeklerin traş olurken ters yöndende traş olması, kadınlar ağda yaptığında ara ara ters yönden tüylerin çekilmesi, veya jilet kullanımında zaman zaman tersten tüylerin alınmasıyla batıklar oluşması ve kılların tersine doğru çıkmasıyla kıl dönmesi oluşabilir.

Kıl Dönmesine Karşı Bitkisel Karışım Varmı? Nasıl Yapılır Nasıl Kullanılır?
Yeşil olarak kurutulmuş ısırgan kıl dönmesine karşı oldukça etkili bir bitki.
Tamamen yeşil olarak kurutulmuş 1 Avuç ısırgan otunu 1 küçük kahve fincanı su ile ocakta 5 dakika kaynatarak lapası yapılır. Kaynatma esnasında su çok buharlaşırsa biraz daha su ilave edilebilir.
Kıl dönmesi olan bölgeye günde 1 defa Isırgan lapası sürülür. Kıl dönmesi kuyruk sokumu veya sırt bölgelerdeyse lapayı sürdükten sonra üzerine temiz bir bezle kapatılır. Kollarda kıl dönmeleri varsa ısırgan lapası kollara sürülüp 25 dakika kadar bekletilip su ile yıkanır. (Sabun kullanılmayacak).
Kıl Dönmesine Ne Yapılır? Kıl Dönmesi İçin Bitkisel Formül Kür Nedir? Kıl Dönmesine Ne Yapılır? Kıl Dönmesi İçin Bitkisel Formül Kür Nedir? Reviewed by bizim zaman on 1/13/2017 02:06:00 ÖÖ Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.