8/13/2017

Surelerin 161. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku

  Hiç yorum yok
Surelerin 161. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku
Bakara Suresi 161. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Ancak, ayetlerimizi inkar etmiş ve kafir olarak ölmüş olanlar işte, Allah'ın laneti, meleklerin laneti, insanların laneti hep onların üstüne olsun.

Âl-i İmrân Suresi 161. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Bir peygamberin emanete hiyanet etmesi olur şey değildir. Her kim hiyanet ederse, ganimet ve hasılattan bir şey aşırırsa kıyamet gününde boynuna aldığı şeyi yüklenerek getirir. Sonra da herkese kazandığının karşılığı ödenir, hiç birine haksızlık edilmez.

Nisâ Suresi 161. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Bir de kendilerine yasaklanmış olduğu halde faiz almaları ve halkın mallarını haksızlıkla yemeleri sebebiyle. Onların kafir olarak kalanlarına acı bir azap hazırladık.En’âm Suresi 161. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
De ki: "Beni Rabbim, şüphesiz dosdoğru bir yola, gerçek ve daima ayakta olan bir dine, başka dinlerden sıyrılıp yalnız hakka yönelen İbrahim'in tertemiz dinine iletti. O, hiçbir zaman Allah'a ortak koşanlardan olmadı."

A’râf Suresi 161. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Ve o vakit onlara denilmişti ki: "Şu şehre yerleşin ve orada dilediğiniz yerde yiyin, "Bağışla bizi!" deyin ve secde ederek kapıya girin ki size suçlarınızı bağışlayalım, iyilere ileride daha fazlasını vereceğiz."

Şu’arâ Suresi 161. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Kardeşleri Lut o zaman onlara şöyle demişti: "Siz Allah'tan korkmaz mısınız?

Sâffât Suresi 161. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Çünkü siz ve taptıklarınız,
Kaynağımız: kuranmeali adresidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder