8/07/2017

Surelerin 155. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku

  Hiç yorum yok
Surelerin 155. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku
Bakara Suresi 155. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Çaresiz sizleri biraz korku, biraz açlık, biraz maldan, candan ve ürünlerden eksiklik ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabırlıları.

Âl-i İmrân Suresi 155. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
O iki topluluk çarpıştığı gün içinizden arkasını dönenlerin, şeytan yalnızca bazı yaptıklarından dolayı ayaklarını kaydırmak istedi. Yine de Allah onları bağışladı. Allah çok bağışlayıcıdır, halimdir.

Nisâ Suresi 155. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Bunun üzerine sözleşmelerini bozmaları, Allah'ın ayetlerini inkar etmeleri, peygamberleri haksız yere öldürmeleri ve "kalplerimiz kılıflı" demeleri sebebiyle, -Doğrusu Allah, inkarları yüzünden onların kalplerini mühürlemiştir de onun için pek azı dışındakiler iman etmezler-

En’âm Suresi 155. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
 Bu ise indirdiğimiz tam, çok mübarek bir kitaptır. Bundan böyle buna uyun ve korunun ki, rahmetimize eresiniz.A’râf Suresi 155. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Bir de Musa tayin ettiğimiz vakitte huzurumuzda bulunmak üzere kavminden yetmiş er seçmişti. Ne zaman ki bunları o sarsıntı yakaladı. Musa dedi ki: "Rabbim, dileseydin bunları ve beni daha önce helak ederdin. Şimdi bizi, içimizdeki o beyinsizlerin yaptıkları yüzünden helak mı edeceksin? O da sırf Senin imtihanın; Sen bununla dilediğini sapıklığa bırakır, dilediğine hidayet kılarsın! Bizim velimiz Sensin; artık bizi bağışla, bize merhamet eyle; bağışlayanların en hayırlısı Sensin!

Şu’arâ Suresi 155. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
(Salih): "İşte (o mucize) bir dişi deve; su hakkı bir (gün) ona, belli bir günün su hakkı da size;

Sâffât Suresi 155. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Hiç mi düşünmezsiniz
Kaynağımız: kuranmeali adresidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder