8/07/2017

Surelerin 152. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku

  Hiç yorum yok
Surelerin 152. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku
Bakara Suresi 152. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
O halde anın Beni, anayım sizi; Bana şükredin, nankörlük etmeyin!

Âl-i İmrân Suresi 152. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Gerçek şu ki, sizler Allah'ın izniyle onları kesip doğrarken, Allah'ın size va'di doğru çıktı. Nihayet o sevdiğiniz zaferi Allah size gösterdikten sonra isyan edip verilen emirde çekişip yıldığınız ana kadar ki, kiminiz dünyayı, kiminiz ahireti istiyordu. Sonra Allah, sizleri denemek için onlardan (geri) çevirdi. Bununla birlikte sizi de bağışladı. Çünkü Allah'ın inananlara bir lütfu vardır.

Nisâ Suresi 152. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Allah'a ve peygamberlerine iman eden ve peygamberlerinden hiçbirinin arasında ayırım yapmayan kimselere gelince, işte onların yarın kendilerine mükafatlarını vereceğiz. Allah, bağışlayıcıdır, merhamet sahibidir.En’âm Suresi 152. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Yetimin malına, rüşdüne erinceye kadar en güzel şekilden başka türlü yaklaşmayın; ölçeği ve tartıyı tam ve denk tutun. Biz, hiçbir kimseye gücünün yettiğinden başkasını teklif etmeyiz. Söz sahibi olduğunuz zaman yakınlarınıza ait de olsa adaleti gözetin. Allah'a verdiğiniz sözü yerine getirin. Duydunuz ya, O, düşünüp tutasınız diye bunları size emretti.

A’râf Suresi 152. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Şüphesiz o danayı tanrı edinenlere Rablerinden bir gazap ve dünya hayatında da bir zillet erişecektir. İşte iftira edenleri böyle cezalandırırız.

Şu’arâ Suresi 152. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
ki, yeryüzünü fesada verirler de ıslah etmezler."

Sâffât Suresi 152. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Allah doğurdu, derler. Ve bunlar gerçekten yalancıdırlar.
Kaynağımız: kuranmeali adresidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder