7/28/2017

Surelerin 135. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku

  Hiç yorum yok
Surelerin 135. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku
Bakara Suresi 135. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Bir de: "yahudi veya hıristiyan olunuz ki, hidayet bulasınız" dediler. De ki: "Hayır, biz bir tek Allah'a inanan İbrahim'in dinindeyiz ki, o hiç bir zaman Allah'a ortak koşanlardan olmadı."

Âl-i İmrân Suresi 135. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Onlar bir kusur işledikleri veya kendilerine bir zulmettiklerinde Allah'ı ananlar ve hemen günahlarının bağışlanmasını isteyenlerdir. Zaten günahları Allah'tan başka kim bağışlayabilir ki? Bir de onlar, yaptıklarına bile bile ısrar etmezler.

Nisâ Suresi 135. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Ey iman edenler, hak ölçülerle hareket edip adaleti yerine getirmeye uğraşan hakimler, Allah için şahitlik yapan kişiler olunuz. Gerek kendileriniz veya ana-babanız yahut en yakınlarınız aleyhine olsun; gerek zengin, gerek fakir olsun. Çünkü Allah, ikisinden de önceliklidir. Bundan dolayı adaletten uzaklaşıp da nefsinize uymayın. Şahitlik yaparken dilinizi eğer, bükerseniz veya çekinirseniz, şüphesiz Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.

En’âm Suresi 135. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
De ki: "Ey kavmim, yapacağınızı bütün kuvvetinizle yapın, ben görevimi yapıyorum. Artık yakında dünya evinin sonunun kimin olacağını bileceksiniz. Şu kesindir ki, zalimler arzularına eremeyeceklerdir."A’râf Suresi 135. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Erişecekleri belirli bir süreye kadar azabı kendilerinden sıyırdığımız zaman, derhal yeminlerini bozdular.

Tâ-Hâ Suresi 135. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
De ki: "Hepimiz beklemekteyiz, siz de bekleyin bakalım; çünkü yakında, doğru yol sahiplerinin ve doğru gidenlerin kimler olduğunu bileceksiniz!

Şu’arâ Suresi 135. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Cidden ben sizin için büyük bir günün azabından korkuyorum."

Sâffât Suresi 135. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
geride batanlar arasında kalan bir kadın hariç.
Kaynağımız: kuranmeali adresidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder