7/04/2017

Surelerin 101. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku

  Hiç yorum yok
Surelerin 101. Ayetleri Türkçe Meali Açıklaması Oku
Bakara Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Onlara Allah tarafından yanlarındaki kitabı doğrulayıcı bir peygamber gelince, daha önce kendilerine kitap verilenlerden bir kısmı, sanki gerçeği bilmiyorlarmış gibi Allah'ın kitabını arkalarına attılar.

Âl-i İmrân Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Önünüzde Allah'ın ayetleri okunurken ve aranızda O'nun elçisi var iken sizler nasıl olur da inkara dönersiniz? Oysa her kim Allah'a sıkıca tutunursa, o, kesinlikle bir doğru yola çıkarılmıştır.

Nisâ Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Yolculuk ettiğinizde o küfredenlerin size bir fenalık yapmalarından korkuyorsanız, namazı kısaltmanızda size bir günah olmaz. Gerçekten kafirler sizin açık düşmanlarınızdır.

Mâide Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Ey iman edenler, size açıklanınca fenanıza gidecek şeyleri sormayın! Oysa Kur'an indirildiği esnada sorarsanız, onlar size açıklanır. Allah onları şimdilik affetmiştir. Allah, çok bağışlayan ve çok yumuşak davranandır.

En’âm Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Göklerin ve yerin örneksiz yaratıcısı O'dur. Eşi olması mümkün değilken O'nun çocuğu nasıl düşünülebilir. O, herşeyi yaratmıştır ve herşeyi bilendir.

A’râf Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
İşte o ülkeler -ki, sana bunların başlarına gelenlerden bazılarını naklediyoruz- andolsun ki, onlara peygamberleri açık deliller ile geldiler. Daha önce inkar etmeyi adet edindikleri için, iman etmek istemediler. Allah kafirlerin kalplerini işte böyle mühürler!

Tevbe Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Hem çevrenizdeki bedevilerden münafıklar var, hem de Medine halkından münafıklığa çalışanlar var. Sen onları bilmezsin, Biz biliriz. Biz, onları iki kere azaba uğratacağız. Sonra da büyük bir azaba itilecekler.Yûnus Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
De ki: "Bir bakın neler var göklerde ve yerde!" Fakat o deliller, o uyarılar iman etmeyecek bir kavme ne fayda sağlar ki!

Hûd Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Biz, onlara zulmetmedik, fakat onlar kendilerine zulmettiler; Allah'tan başka taptıkları tanrıları, Rabbinin emri geldiği zaman kendilerine hiçbir yarar sağlamadı ve hasarlarını artırmaktan başka hiçbir işe yaramadı.

Yûsuf Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Ey Rabbim, Sen bana mülkten bir nasip verdin ve bana rüyaların tabirinden bir ilim öğrettin. Gökleri ve yeri yaratan Rabbim, dünya ve ahirette benim velim Sensin! Benim ruhumu müslüman olarak al ve beni iyiler arasına kat!" dedi.

Nahl Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Bir ayeti bir ayetin yerine bedel yaptığımız zaman Allah indirdiğini ve indireceğini en iyi bilirken o şeytan dostları: "Sen yalnızca bir iftiracısın!" dediler. Hayır, onların çoğu bilmezler.

İsrâ Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Andolsun ki, Musa'ya apaçık dokuz mucize verdik. Sor İsrail oğullarına; Musa onlara geldiği vakit, Firavun ona dedi ki: "Ey Musa ben seni kesin büyüye tutulmuş sanıyorum!"

Kehf Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Onlar ki, gözleri, Beni hatırlatan ayetlerin karşısında bir örtü içindeydi, işitmeye de tahammül edemiyorlardı.

Tâ-Hâ Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Sonsuza dek onun altında kalacaklardır. Onlar için kıyamet günü o ne kötü bir yüktür!

Enbiyâ Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Şüphe yok ki, haklarında Bizden güzellik takdir edilmiş olanlar ondan (cehennemden) uzaklaştırılmışlardır.

Mü’minûn Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Sur'a üfrüldüğü zaman, artık o gün ne aralarında soy sop ilişkisi olacak, ne de birbirlerini soracaklar.

Şu’arâ Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
ne de sadık bir dost!

Sâffât Suresi 101. Ayet Meali Türkçe Açıklaması Oku
Biz de ona uslu bir oğul müjdeledik.
Kaynağımız: kuranmeali adresidir.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder