Pipet Böreği Nasıl Yapılır Pipet Böreği Tarifi

Yapması kolay pipet Böreği
Yufkayla yapılan pipet böreği nasıl yapılır? Yufkalı pipet böreğinin malzemeleri neler? Yufkadan yapılan pipet böreğinin yapımı kolaymı? pipet böreğini yapmak kolaymı?

Evet son derece basit yapılıyor hemde malzemeleride kolay bulunabiliyor. Yufka mahallenizde bir yufkacı yoksa, artık marketlerde bile satılıyor oradanda alınabiliyor. diğer malzemelerde aynı şekilde markette bulabilirsiniz.

Pipet Böreği Malzemeleri:
1 yumurta akı
yarım kilo (500 gr.) yufka
bol miktarda susam

Pipet Böreği Yapılışı:
Yufkaları sigara böreği yaptımızdaki gibi üçgen olarak kesin,
Her bir üçgen kesilen yufkayı pipeti içine koyup rulo yapın, yapışması için yufkanın ucunu yumurta akına batırın. Uç kısmından pipeti çıkarın. (Yufkaların şeklini vermek için pipet kullanılacak unutupta onuda içinde bırakıp pişirmeyin)
şekli verilen yufkaları yumurtaya bulanır ardından susama bulanır ve tepsiye dizilir. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizip fırında 180 derecede pişirin.
Misafirinize ikram ederken yanına peynir vs. koyarak sunabilirsiniz.

Bir başka alternatifte şöyle aynı şekilde pişirilmiş yufkaları doğrayıp üzerine kavrulmuş kıyma ve sarımsaklı yoğurt ilavesiyle tüketilebilecek bir başka alternatif olabiliyor.
Pipet Böreği Nasıl Yapılır Pipet Böreği Tarifi Pipet Böreği Nasıl Yapılır Pipet Böreği Tarifi Reviewed by bizim zaman on 12/30/2016 02:06:00 ÖÖ Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.